Nasza produkcja opiera się na przetarciu pojedynczym i podwójnym. W naszym zapleczu znajdują się traki typu poziomego (Wood-Mizer LT40) , a także sprawdzone traki typu pionowego (PK-60). Korzystamy także z wielu obrzynarek do drewna, a także wielopił.

Przetarcie 186-letniej sosny(Nadl.Zdrojowa Góra)
Traki Wood-Mizer

Łączna wydajność naszych maszyn oraz kompetentna obsługa pozwala nam na przyjmowanie i realizację kilku zamówień jednocześnie. Nasz profil produkcji nie opiera się na składowaniu tarcicy - wykonujemy zamówienia typowo pod konkretnego klienta stawiając czoła najwyższym wymaganiom jakościowym. W naszej firmie nieodzownym elementem prawidłowego funkcjonowania jest tzw. "park maszyn". Drewno przywożone z lasu odpowiednim sprzętem jest natychmiast sortowane na poszczególne sortymenty i składowane na specjalnie do tego przystosowanych pryzmach. Odpowiednio przeszkoleni pracownicy, potrafią w naszym tartaku "zmanipulować" do 100 m3 drewna wielkowymiarowego w ciągu jednej zmiany produkcyjnej. Na uzyskanie takiego efektu wpływa fakt posiadania specjalistycznych urządzeń transportu poziomego. Praca jest w pełni zautomatyzowana.

Rozładunek drewna dłużycowego
Drewno sosnowe z lasów certyfikowanych

Gotowy półwyrób przewozi się na plac tarcicy, na którym to jesteśmy w stanie zgromadzić około 800 m3 przetartego drewna. Następnie jest on odpowiednio specyfikowany i przygotowywany do wysyłki. Wykwalifikowani pracownicy techniczni nadzorują cały ten proces. Najważniejszym elementem jest utrzymanie odpowiedniej klasy jakości wymaganej przez klienta.

Towar, który produkujemy dostarczamy swoim kontrahentom własnym transportem ciężarowym o ładowności do 24 ton.